מסכות בד לפנים, אופטימיות צבעים ומה שביניהם

המצב הנכפה עלינו במגיפה גורם לחיבור בין שני הדברים המלחיצים ביותר עבור בני האדם: חוסר יכולת לנוע וחוסר וודאות. הדברים הללו גורמים לנו לחשוב מחשבות שליליות בנוגע לעצמנו ובנוגע לעתיד, אך יש את אלה האופטימיים שמצליחים לראות בכל שינוי שבשגרה הזדמנות לצמיחה, מה שנקרא - ״כל מגיפה לטובה״

בימים האחרונים ברשתות החברתיות ישנם אמירות מסוג חדש: תודה למגיפה, המגיפה לא הגיעה סתם ועוד המון טקסטים שקוראים לנו להסתכל על הצד החיובי של החיים. המגיפה גרמה לנו לזהם פחות את האוויר בגלל שהתנועה ברחובות פסקה, היא גרמה לנו להתעסק יותר בעצמנו ובקרובים איתם אנו שוהים ומעל לכל- גרמה לנו להיות יותר סולידריים ואכפתיים אחד כלפי השני. מה גם, שהעולם עם השפע שאותו אנחנו מכירים ולוקחים כמובן מאליו, נסגר, ובמקומו נפתחו הזדמנויות צמיחה מרעננות ומקוריות. אומנים יצאו ביוזמות חדשות, חברות גדולות למדו שאפשר לנהל את הכל באופן תקין גם מרחוק ובעלי עסקים שיפרו את המבנה הארגוני שלהם ויצאו בטרנדים ייחודים.
אחד הטרנדים היותר חמים שיש כיום זה טרנד המסכות מבד. הייצור המקומי הארץ-ישראלי שלהם המלווה בהכנסת צבעים ואופטימיות לחתיכת בד קטנה, עושה לנו את כל ההבדל. במקום ללכת עם מסכות פנים שמזכירות לנו בתי חולים, אנשים רבים בחרו לקחת את הפריט הנחוץ הזה ולהפוך את המסכה לפריט אופנה צבעוני ומשמח.

מבלי שנשים לב, ביום-יום שלנו אנחנו מקבלים החלטות בכל מה שקשור לצבע. מה נלבש היום? איזה סט מצעים אבחר הפעם לשים על המיטה? באיזה קיר אצבע את הקירות בחדר השינה שלי? ועוד מגוון התלבטויות שמה שדומה בין כולם זה הרצון העז להכניס צבעים שיעשו לנו טוב בעין, צבעים שיכניסו לנו משמעות לחיים.


באמצעות מחקרים רוחניים, פיזיולוגיים ופסיכולוגיים נמצא כי בהתאם לצבע שאנחנו בוחרים, אנחנו נהיה מושפעים בהתאם. לפיכך, הידיעה שיש השפעה לצבעים על המוח שלנו ועל התגובות שלנו עוזרת לנו לקבל החלטות שמשפרות את חיינו.

יש מדע ברור לבחירת צבעים שפועלים יחד, כך למשל הצבע הצהוב נותן גלים חמים של אופטימיות, הצבע האדום מעורר התרגשות ורוח נעורים והכחול משדר אמון, ביטחון ועוצמה. צבע זה תקשורת לא מילולית היוצרת תגובה רגשית, הוא יכול לקבוע את הטון הנכון ולשאת מסר הכרחי למי שלובש אותו, יכול להרגיע, לרגש ולהניע לפעולה.

ואם נחזור שוב לדבר על מסכת הבד, אפשר לומר שהיא הפכה מזוהה יותר מכל עם המגיפה שפקדה אותנו, יותר מבקבוקי האלכוג׳ל, הכפפות ומגבוני החיטוי השונים. מסכת הבד הפכה למוצר הכרחי ולפריט שהוא חלק בלתי נפרד מחיינו ובכך מותירה את המסכות המקצועיות בידי אנשי הצוות הרפואי הזקוקים להם יותר מכל. השילוב בין הצורך החיוני והבריאותי לשימוש במסכות לבין הפיכת מסכת הבד למוצר צבעוני, עשויה לתת לנו לחוש תחושות טובות יותר.

כמו כן, בטבעו של האדם הוא תמיד ירצה להיות הכי מיוחד ולכן ישנו מרוץ אחר מסכה רב פעמית וייחודית העונה על הצורך האנושי להיות מבודל מאחרים. הרי המסכה נחשבת לאביזר שבכלל לא לוקח חלק באופנת הרחוב ועכשיו, בזכות הנגיף שבא עלינו היא הפכה למוצר מיינסטרים שכולם צריכים.

כך, לצד האפשרות ליצור מסכת כותנה מאמצעים ביתיים, יש מי שפועלים בימים אלו ליצירת מסכות מעוצבות שמתאימות בדיוק לצו האופנה.


לסיכומו של דבר, אנחנו לא יודעים מתי המגיפה הזו תסתיים, אבל פה אחד אפשר להסכים שבינתיים המסכה כאן כדי להישאר. אז אם אנחנו כבר לובשים אחת כזאת, אז שתהיה מסכה צבעונית ושאליה יצטרפו מחשבות חיוביות ושמחות.

משום שבאמצעות האופטימיות, הצבעים וההפנמה שלא הכל בחיים זה שחור ולבן, נוכל לצלוח את האתגרים שהמגיפה הביאה לנו ולעשות את זה עם חיוך, וזה בכלל לא משנה שלא רואים אותו מאחורי המסכה, כל העניין הוא שנרגיש עם זה טוב.


17 views0 comments

072-3954400