מסכות לאירועים - טרנד חדש של שמחההעולם שלנו בנוי על נורמות חברתיות שאותן אנחנו מאמצים לחיינו מילדות ואיתן הולכים לאורך כל הדרך. בין הנורמות החברתיות קיימת המסורת היהודית שהיא כל כולה מערכת תרבותית המאגדת בתוכה מנהגים, טקסים, חוקים, ערכים, דעות ואמונות, תורה שבעל פה וכללי התנהגות שעוברים מדור לדור.

אף שלכל המנהגים ביהדות אין תוקף הלכתי מחייב, רובנו שומרים ומציינים מועדים מסוימים כחלק מהרצון שלנו לשמור על הזהות היהודית, גם אם אנחנו לא מקיימים את כל המצוות שכתובות בתורה כהלכה.

שניים מהמנהגים שאותם אנו נוהגים לציין ולחגוג זה חגיגות של בר מצווה, בת מצווה וחתונה.


המושגים בר מצווה ובת מצווה מציינים במסורת היהודית נער ונערה שהגיעו לגיל שבו הם מתחייבים במצוות ואחראים למעשים שלהם. הגיל של בני המצווה מציין את תחילת תהליך ההתבגרות הפנימית והחיצונית של הנער והנערה.

ילד עד גיל 13 וילדה עד גיל 12 נחשבים ל״קטנים״, הם פטורים מקיום מצוות אך בהגיעם לגיל זה, הם האחראים הבלעדיים למעשיהם ומאחר ויש הבדל בין בנים לבנות בקצב ההתפתחות הגופנית – גיל הבת מצווה הוקדם לגיל 12.

טקס הבר מצווה המסורתי כולל עלייה לתורה, הנחת תפילין, סעודת בר מצווה שבה נותנים שבח והודיה לאלוהים על הבן שזכה והגיע לגיל מצוות ובה הוא נושא דרשת בר מצווה.

בין כל המנהגים המסורתיים, ישנו מנהג חדש יחסית שנכנס לתרבות שלנו והוא ציון האירוע במסיבות גדולות בחיק המשפחה והחברים.

את ציון האירוע בדרך כלל מקיימים באולם או במועדון שמיועד לאירועים שיש להם מספיק מקום לכל האנשים שנער הבר מצווה או נערת הבת מצווה מעוניינים להזמין לחגיגה.


בימים אלו בשנת 2020, ציון האירועים נעשה בדרך מעט שונה.

בשל משבר הקורונה שפקד את העולם כולו, משבר אשר עורר בהלה ושיתק את כל המשק והמסחר, ישנה חובה לקיים את האירועים השמחים במתכונת אחרת.

מעבר לעובדה שאנשים צריכים כרגע לצמצם את מספר המוזמנים שלהם על מנת לשמור על בריאות הציבור, יש צורך להצטייד במסכות מבד על מנת לקיים את האירוע כראוי.

השימוש במסכות בד זה דבר שפוקד את חיינו רבות בחודשים האחרונים מאחר והמגיפה עוברת על ידי מגע בין אנשים באופן טיפתי, דבר שהוביל גם למגבלות על טיסות, ריחוק חברתי, הסגר, עוצר, ביטול אירועים וסגירת כלל המוסדות הלא חיוניים.

בין היתר, בודדו נשאים וחולים, מיגנו צוותי רפואה, הגדילו את קיבולת בתי החולים ובנו מסגרות אשפוז לא שגרתיות לחולים.


כיום תצטרכו להגיע לבר מצווה ובת מצווה שאליהם תוזמנו עם מצרך חשוב והוא המסכה.

מעבר לדו״ח שאנשים יקבלו אם לא ישימו מסכה באירוע, המטרה העיקרית היא לשמור על בריאות הציבור ולמנוע התפשטות נוספת של המגיפה במדינתנו.

זה אולי נשמע מוזר ללכת עם מסכה באירוע, אבל אם מחפשים במקומות הנכונים ניתן למצוא מסכות בד איכותיות שיכולות להיות חלק בלתי נפרד מהלוק שלובשים באותו הערב.

את המסכות לאירוע ניתן להכין לבד באופן עצמאי, או שניתן לרכוש מסכות מבד אצל מעצבי אופנה שהשקיעו רבות בתקופת הקורונה בכדי ליצור לנו פריט אופנתי חדש.

ישנם מעצבים שייצרו מסכות לאירועים במיוחד לחתן ולכלה, או לחוגגי הבר מצווה והבת מצווה, מסכה שתפורה בעבודת יד ויכולה להשתלב בצורה מושלמת עם הבגדים החגיגיים שרכשו במיוחד לאירוע.

אם תרכשו מסכה מבד שהיא מספיק איכותית, תוכלו להשאר איתה לאורך כל הערב ולקחת חלק באירוע שהוא פעם בהיסטוריה. מה גם, שלקיים אירוע בנסיבות האלה הופך את האירוע ליותר ייחודי ובעל ערך מוסף.


את המסכות לאירועים תוכלו לקנות בכל מיני וריאציות, אפשר שבעל האירוע יעשה קנייה מרוכזת של מסכות לאירוע עבור כל האורחים שלו וכך יהיה קו שיאחד בין כולם ואפשר לרכוש מסכה לאירוע באופן עצמאי.


אז איך תדעו להרגיש מוגנים כשאתם שמים מסכה באירוע?

הנה לכם כמה נקודות חשובות שצריך להקפיד עליהם לפני שאתם הולכים לאירוע בר מצווה, בת מצווה או לחתונה הקרבה ובאה.


ראשית, לפני שאתם חובשים את המסכה לאירוע יש לשטוף היטב את הידיים עם מים וסבון או באלכוג׳ל.

שנית, שימו לב שהמסכה לאירוע מכסה את כל האף והפה בצורה טובה ותוודאו כי אין רווחים בין הפנים לבין המסכה.

אחרי שהמסכה מסודרת כמו שצריך על הפנים, תמנעו מלגעת בדברים ואם אתם רוצים להוריד אותה שימו את הידיים שלכם אך ורק על הגומיות בצדדים.


דבר נוסף שאתם צריכים לשים אליו לב במידה ובחרתם להגיע עם מסכה לאירוע שאתם הכנתם בבית, או גם אם קניתם ממעצב מסוים, זה לאוורר אותה לפני ואחרי השימוש ולכבס באופן יסודי בכל יום.

כאשר המסכה לאירוע שלכם נהיית לחה, מלוכלכת, מקומטת, קרועה או לא מוצמדת היטב – תדעו שהיא כבר לא מספקת את ההגנה.


נכון, מסכה לאירוע זה לא פריט שחשבתם שתצטרכו להגיע איתו לאירוע הקרוב שלכם, אבל המצב במדינה כרגע מאלץ את זה ואין לנו ברירה אלא להקשיב להנחיות על מנת לשמור על בריאותנו. וכפי שציינו כבר מעלה, חגיגת בר מצווה, בת מצווה או חתונה עם מסכה לאירוע הופכת את האירוע למשמעותי, ייחודי וחד פעמי.


5 views0 comments

072-3954400

צריכים עזרה?

072-3954400

help@happypeople.co.il

HAPPY

PEOPLE

BY YARDEN OZ

© 2020 HappyPeople.co.il

©HappyPeople.co.il