מסכות ערב יוקרתיות כפריט חובה באירוע הקרוב

המצב במדינה שלנו גורם לחיבור בין שתי סוגי מחשבות שמטרידות אותנו ומתנהלות במוחנו בלי סוף: חוסר וודאות ממה הולך להיות וחוסר היכולת לנוע בדרך שבה היינו רגילים עד כה. המחשבות על הדברים המלחיצים הללו גורמים לנו לחשוב שלילי, להיכנס ללחץ יותר גדול ולהשאר במקום. אך יש גם את האנשים שמצליחים להוציא מהלימון לימונדה והופכים את המצב החדש להזדמנויות מפתיעות.

אחד הטרנדים היותר חמים שיש כיום זה טרנד המסכות מבד. הייצור המקומי הארץ-ישראלי שלהם המלווה בהכנסת צבעים ואופטימיות לחתיכת בד קטנה, עושה לנו את כל ההבדל. במקום ללכת עם מסכות פנים שמזכירות לנו בתי חולים, אנשים רבים בחרו לקחת את הפריט הנחוץ הזה ולהפוך את המסכה לפריט אופנה צבעוני ומשמח.

אנחנו לאט לאט מתחילים לחזור לשגרה ואנחנו נאלצים להתרגל למציאות חדשה שלא חווינו עד כה. בגל הראשון של המגיפה, כל אדם שיצא מהבית ללא מסכה רגילה או מסכת ערב – קיבל קנס כספי. כולם ללא יוצא מן הכלל לקחו את המסכה לפנים לכל מקום שיצאו כי אחרת היו חוטפים דו״ח, שגם ככה בימים האלו קשה להתנהל כלכלית.

בימים שאחרי הגל הראשון של המגיפה החלה התרופפות רצינית. אנשים כבר לא יצאו עם מסכות ערב כשהם יצאו לפגוש חברים בבתים או בפארקים ומסכה רגילה לא הייתה חלק מפריטי החובה שהם לוקחים איתם לפני שהם יוצאים מהבית. במשך כמה ימים טובים אנשים יצאו החוצה לאוויר הפתוח ללא מסכות ערב או מסכות יוקרה, היו התקהלויות רבות בחופי הים וברחובות וזה הוביל למצב שבו יש חשש מהתפרצות הנגיף פעם נוספת. שירותי האכיפה במדינתנו לא הצליחו לאכוף כמו שצריך את כל האנשים שהסתובבו ללא מסכה לפנים, דבר שגרם לתסכול רב ולחוסר וודאות כיצד לפעול.

התקהלויות אלו גרמו לממשלה לפנות לציבור והזהירה אותם פעם אחר פעם שהמגיפה טרם נגמרה ושעלינו להמשיך להסתובב עם מסכות רגילות או מסכות ערב כאשר אנו יוצאים החוצה. בנוסף הממשלה החלה לדבר על גל שני של התפרצות המגיפה על מנת לעורר את התושבים לחבוש מסכות רגילות או מסכות ערב מעתה ואילך.

ועתה, הפחד מהגל השני ניכר על כולנו ועם כל הרצון לחזור לשגרה מלאה כמו שהיה לפני המגיפה, ישנם דברים שאנחנו צריכים להקפיד עליהם.

זה לא סוד שעולם התרבות, הבילויים והאירועים נפגעו מאוד מהמגיפה הזאת. היום אנחנו צריכים ללכת לכל האירועים עם מסכות ערב. אבל בגלל שחשוב לנו לשמור על הסטייל שלנו יש לנו את האופציה גם לרכוש מסכות ערב או מסכות יוקרה שיהפכו את הלוק שלנו לחגיגי ומושקע.


על פי ההנחיות של ממשלת ישראל, חייב לחבוש באירועים הקרובים מסכות ערב או מסכות בד אחרות מאשר לא לחבוש אותם כלל, מה שגורם לביקוש אליהם לעלות מיום ליום.

לאור הצורך הגדול במסכת ערב, קמו יוצרים מקומיים וקפצו על ההזדמנות ליצור מסכות בד מעוצבות ומסכות יוקרה שונות על מנת להכניס קצת צבע וגיוון לשגרה הקבועה והחסרת וודאות שנכפתה עלינו.

כיום לא צריך ללכת לאירועים רק עם מסכה רגילה, אפשר להגיע גם עם מסכת ערב, מסכה יוקרתית שתתאים ללוק של הערב.

אז אילו מסכות ערב יש בשוק היום שאיתן תוכלו ללכת לאירוע הקרוב שלכם?

  1. מסכות מפלסטיק- מסכות שמתלבשות על האוזניים כמו משקפיים ועל כל הפנים יש פלסטיק דק שמכסה את כולן. הן לא נחשבות מסכות ערב משום שהן נראות יותר פשוטות ומתאימות בעיקר לעבודה יומיומית.

  2. מסכות רגילות עם שסתום - קיימות בשוק אך הן אסורות לשימוש בפני נגיפים מפני שעל השסתום מופעל לחץ כבד שיכול להפיץ את הנגיף מהמסכה שאתם לובשים אל אחרים בסביבתכם.

  3. מסכות רגילות נשמיות - אלו מסכות רגילות פה-אף העשויות מחומר דמוי בד בעל מבנה סיבי שמסנן את האוויר. מסכות אלו הם לשימוש חד פעמי ולא מבטיחות 100 אחוז הגנה משום שחומר הנשמית נספח בלחות של אוויר הנשיפה וכך ככל שהשימוש מתארך, ההתנגדות למעבר אוויר גדלה.

בין המסכות הרגילות הנשמיות קיימות:

  • נשמית פשוטה- מיועדת לצמצום חשיפה לזיהום אוויר ונפוצה בעיקר באיזורים של מזרח אסיה. מסכה זו לא מתאימה להגנה מפני נגיפים ובעלת יעלות מועטה לשימוש חולים בנגיף כנגד הפצתו לסביבה.

  • נשמית כירורגית– דומה לנשמית פשוטה, זו מסכה רגילה שמתאפיינת בארבעה שרוכים בצידי הגבולות של המסכה, את אותם שרוכים צריך לקשור על גב הראש ולהדק את המסכה לפנים כאשר מעל האף ישנו פס אלומיניום שאותו צריך להדק על האף.

  • נשמית כירורגית בעלת גומי – עשויות מאותו החומר אך הקשירה נעשית באמצעות גומיות שאותן צריך ״להלביש״ מאחורי האוזניים, להצמיד טוב את המסכה לפנים ולאף, ואת פס האלומיניום להצמיד לקצה האף.

הנשמיות עשויות משכבות של בדי גזה והשימוש בהם נעשה בעיקר בקרב הצוותים הרפואיים. מסכות רגילות אלה אפקטיביות בחסימה של טיפות גדולות, אך אינן אפקטיבית בסינון של חלקיקי רוק קטנים שיכולים לצאת כתוצאה משיעול או התעטשות.

  • נשמית n95 – אלו מסכות קשיחות יותר עם מבנה קבוע כאשר ניתן לעטות אותם באמצעות רצועות גומי. מסכות אלו מבטיחות לכסות עד 95 אחוז מחלקיקי הרוק. זו מסכה שיותר יעילה מהנשמית הכירורגית.

  • מסכת ערב מבד – המסכה הטובה ביותר להתמודדות מול הנגיף ומתיישבת בצורה הנוחה ביותר על הפנים. מסכות ערב מבד מבוססות על עיקרון של יצירת ואקום על העור כאשר שיטת הפעולה שלהן מאפשרת חדירה מאסיבית של לחות ולכן היא נחשבת לפתרון מעולה עבור אנשים שלא אוהבים את התחושה הלא נעימה של שאר המסכות. מסכת ערב מבד עם שתי שכבות של כותנה ואריגה צפופה, לגמרי יכולה לעשות את העבודה של הגנה מפני חלקיקי רוק.


מסכות ערב הולכות ללוות אותנו בכל בילוי שנבחר, אם זה במסעדה, מסיבה, הופעה או אירוע. כיום יש הרבה חוגגי אירועים שנפגעו מהמגיפה ונאלצו לצמצם את רשימת המוזמנים שלהם או להחליף מקום. אין ספק שגם התקציב הכלכלי שלהם הוא לא כמו שהיה לפני המגיפה ושבכל זאת הם צריכים למצוא את הדרך לעשות את האירוע שאותו הם תיכננו מזה זמן רב.

בכדי למנוע מצב שלאורחים לא יהיו מסכות יוקרתיות, או שישכחו להביא איתם מסכת ערב לאירוע, ההמלצה היא לדאוג מבעוד מועד לכמות מכובדת של מסכות ערב שיהיו באירוע עצמו. ישנם בעלי אולמות ובעלי אירועים שמספקים לחוגגים שלהם מסכות ערב, מסכות יוקרתיות אותן הם יוכלו לחבוש על עצמם ולהרגיש יותר בנוח באירוע, מבלי חשש שידבקו או ידביקו את האוכלוסייה המבוגרת שנוכחת באירוע.

כל בעלי העסקים בפרט וכל התושבים בכלל מחכים לימים טובים יותר, ימים כאלה שנוכל לנשום בחופשיות ולחייך לאנשים מבלי שמסכות ערב יכסו את פנינו. הבשורה הטובה היא שזה בידיים שלנו ואם נדע לשמור על הנחיות הממשלה, בקרוב נוכל לראות את החיוכים של כולם

23 views0 comments

072-3954400